Студентка Острозької академії отримала нагороду від Міністра освіти

Конкурс відбувався у 2 етапи: на обласному рівні та всеукраїнському. Перший етап передбачав написання творчої роботи з урахуванням мовно-стилістичних особливостей. Фінальний етап, у якому взяло участь 254 студенти вищих навчальних закладів зі всієї України передбачав підготовку ґрунтовної доповіді на тему: «Канонічність української літератури та літератури загалом.: чи може існувати сфера літературного канону зважаючи на різностильові і літературні особливості сучасного літературного процесу».

 Попри те, що всі учасники мовно-літературних змагань продемонстрували високий рівень знань, лише п’ятеро з них виявили не лише хорошу фахову підготовку, але й креативність під час розв’язання конкурсних завдань, а тому і стали переможцями конкурсу. В п’ятірку найкращих увійшла й студентка Острозької академії Оксана Пухонська.

 За словами Оксани, перемога у будь-якому конкурсі – це ще один крок  до самореалізації, і ще одне переконання у тому, що шлях, вибраний для життя (література) – правильний.

Попередньо студентка вже була переможницею багатьох інших літературних змагань, серед яких конкурс «Витоки», що проводиться за підтримки мецената Ореста Цапа, професора Манітобського університету з Канади, з метою пошуку творчої молоді «Витоки», міжнародного конкурсу «Гронослов», який наразі не проводиться через літературно-політичні контра версії та конкурсу читців-декламаторів «Таланти твої, Україно!»

 Студентка Острозької академії не пишається своєю перемогою у мовно-літературних змаганнях, адже, як зазначає Оксана, перемагати легше, аніж програвати. Програвши, ти усвідомлюєш, що тобі є куди рости, на кого рівнятись, бо діяльність реформує світобачення і світорозуміння. Тоді як перемога – це вже фініш, розумієш, що дальше – нічого… Але, зрештою, життя – це постійне змагання, кожна перемога і поразка у ньому – це досвід.

Переможців фінального етапу конкурсу вітав Міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник під час урочистого нагородження, яке відбулося 22 травня на Чернечій горі в місті Каневі.

 

Підготувала Анна КОЗАЧЕНКО

Український саміт вищої освіти

що таке конкурентоспроможність ВНЗ у сучасному світі;

  • як функціонують бізнес-моделі зарубіжних університетів та як їхній досвід можуть використати і вже використовують українські ВНЗ;
  • які освітні й бізнес-можливості надають сучасні технології університетам, чому без них неможливе повноцінне навчання студентів, дослідницька та наукова діяльність;

 

У прес-конференції візьмуть участь:

—          Сандіс Коломенскіс, директор по роботі з освітніми закладами, представництво Microsoft у Центральній і Східній Європі;

—          Олександра Сизова, керівник по роботі з закладами освіти і науки, «Майкрософт Україна»;

—          Андрій Журавльов, начальник Центру дистанційного навчання Національної академії державного управління при Президентові України.

 

Прес-конференція відбудеться 25 травня 2011, у середу, о 13:30, в Європейській залі готелю «Президент» за адресою вул. Госпітальна, 12. Початок акредитації о 13:00.

 

Острозька академія обрала вчителя року

 «На фестиваль приїхало, – як зазначив декан гуманітарного факультету професор Василь Жуковський, – «більше людей, ніж очікувалося, а саме 65 осіб». Відзначив Василь Миколайович і обширну географію учасників. Цього року їхній спектр не обмежувався західними регіонами, як було торік, тепер представники шкіл майже з усієї України поповнили лави конкурсантів.

Перший день фестивалю був презентаційним. Вчителів вітали теплим словом та настановою Світлана Левицька, голова комісії з питань освіти й духовності Рівненської обласної ради, Бартош Рибінський, координатор діяльності «Східно-эвропейської місії» в Європі, Олександр Шикер, голова Острозької міської ради, Юрій Решетніков, голова Державного комітету України у справах національностей та релігій.

На відкритті фестивалю владика Брацлавський і Вінницький зазначив, що найбільш творчо серед усіх педагогів працюють учителі духовно-морального спрямування. На його думку: «Світоглядна людина не потребує казенного підходу, тому весь єпископат, духівники і миряни проповідують Слово Боже, адже ще Ісус Христос сказав: «Ідіть і навчайте». Так і вчителі християнської етики навчають учнів, діляться досвідом та вміннями, а також «сіють вічне зерно у душах учнів», як влучно зауважила переможниця 2010 року Наталія Родченкова.  

Другий день конкурсу був визначальним. Із вступним словом виступив організатор, і як уже встигли його назвати учасники, «тато християнської етики» Василь Жуковський. Він у складі журі наполегливо оцінював виступи та творчі доробки вчителів. «Оцінки були максимально об’єктивні, наскільки об’єктивно могла підійти людина,» – пояснював декан гуманітарного факультету і директор центру релігієзнавства.

За результатами змагань представниця Кривого Рогу Олена Родікова посіла третє місце, а Йосип Шарко із Кузнецовська отримав нагороду другого ступеня. Перемогу у вищезгаданому конкурсі здобула тернопільчанка Ганна Самолюк, яка і стала вчителем року з предметів морально-духовного спрямування 2011.

Усіх учасників було нагороджено грамотами та книгами з духовними книгами. Проте найбільшим скарбом, на думку конкурсантів, є досвід, який вони отримали на фестивалі.

                                                                                                                     Катерина Огулєва

На фото (справа наліво) декан гуманітарного факультету Національного університету «Острозька академія», професор Василь Жуковський, перший проректор Отсрозької академії, професор Петро Кралюк та Єпископ Вінницький і Брацлавський ОНУФРІЙ (в миру Ярослав Ярославович Хаврук).

Острозькі студенти дебатували у Польщі

З вітальним словом до учасників дебатів під час їх відкриття звернулись ректор та проректор Вищої Школи Заводової ім.. Шимона Шимоновича, які подарували українській стороні книги їх власного видавництва.

Українську сторону на дебатах представляли студенти спеціальності «Політологія» Оксана Бурова, Леся Бендюк, Галина Рибак, Арсен Овдійчук, Володимир Карповець, Роман Коваль та координатор – декан факультету політико-інформаційного менеджменту Андрій Рибак.

Темою цьогорічних дебатів стали конфлікти у Північній Африці. Студенти з обох країн представили власне бачення причин, особливостей перебігу та наслідків конфліктів у Лівії, Єгипті, Тунісі тощо, а також ролі у них міжнародної спільноти. Загалом дискусія складалась із трьох тематичних блоків, на кожен з яких студенти готували власні доповіді. Дискусія супроводжувалась мультимедійними презентаціями, а також переглядом короткого фільму про збройні сутички у Єгипті.

Проведення дебатів такого рівня стало традицією Острозької академії, оскільки подібна польсько-українська дискусія відбувається вже вчетверте. Студенти з обох країн мають унікальну можливість не лише висловити власні думки з приводу подій, що відбуваються у світі, а й почути думки своїх колег із сусідніх країн.

 Леся Бендюк